KISE – Budafoki LC a 11. fordulóban, szombaton

2014. október 25-én (szombaton) 13 órától a Budafoki LC a Kőbányai Ifjúsági Sportegyesület ellen lép pályára idegenben a BLSZ I. tizenegyedik fordulójában.

Mérkőzés előtti beharangozó:

A 7. helyen álló KISE erős középcsapatként könnyedén veszélyes lehet a jól szereplő Budafokra. Télen Schróth Lajos csapata viszonylag könnyedén győzte le 3-0-ra a kőbányaiakat a Budapest Kupában. A hasonlóan könnyű sikert jelenleg mi kizárnánk, sokat erősödött azóta a KISE.

Galántai Zsolt (a KISE vezetőedzője): A Budafok a bajnokság egyik legjobban szervezett csapata, tiszteletre méltó helyezést foglalnak el a tabellán. Tavaly 3-0-ra kaptunk ki tőlük egy kupamérkőzésen, most szeretnénk visszavágni érte!

Schróth Lajos (a Budafok vezetőedzője): A KISE igazi sötét ló számomra. Télen legyőztük őket a kupában. Abból a meccsből sok mindent nem lehet leszűrni. Ebben a bajnokságban voltak már figyelemre méltó eredményeik. Egy jó csapatra számítok, nagyon oda kell figyelnünk. Ha végig koncentráltan játszunk, akkor elhozhatjuk a 3 pontot Kőbányáról.

A Budafoki LC szurkolói oldala a meccs előtt:

Szombaton 13:00-kor Kőbányán folytatjuk a KISE ellen. Az előző idényben ugyan 3-0-ra legyőztük őket a Budapest Kupában, de arra nem nagyon alapozhatunk, hiszen azóta igencsak megerősödtek – csak egy példa: egyedüliként ők szereztek idáig pontot a Pénzügyőrtől, ráadásul idegenben.

Az összecsapás nagy kérdése az, hogy nálunk csak átmeneti megtorpanás volt-e a RAFC meccs – kellő odafigyeléssel viszont ez a meccs is hozható.

KISE – Budafoki LC 1-0 (0-0)

A 79. percben szerzett góllal győztek a hazaiak. A Budafoktól a 65. percben kiállították Nnorom Kenneth Kelechit. (jegyzőkönyv [megszűnt hivatkozás])

A Budafoki LC szurkolói oldala a mérkőzést követően:

Nemhiába tartottam a meccstől, sajnos megszakadt a 2. forduló óta tartó veretlenségi sorozatunk, ráadásul Kelechi személyében kiesett egy kulcsember piros lap miatt.

Előre kell nézni, nyerni kell az FFC ellen a következő fordulóban, hogy utána kellő önbizalommal vívjuk meg a 3 egymás utáni rangadót (Pénzügyőr, Ikarus, Voyage)

A Pesti Foci beszámolója:

A dobogóért versenyt futó Budafok érkezett látogatóba a tabellán feljebb zárkózni szándékozó KISE otthonába.

Hamar kiderült, hogy helyezés és újonclét ide vagy oda, a kőbányai csapat nem szándékozik a szívélyes vendéglátó szerepében tetszelegni.

A 4. percben egy szép támadás végén Nagy Róbert 16 méterről leadott bal felső sarokba tartó lövését kellett remek vetődéssel védenie Berhidai Zoltánnak.

A 11. percben ismét Nagy Róbert volt a főszereplő, amikor a Budafok tizenhatosánál cselezgetett, majd buktatták. A labda mögé is ő állt, lövése a sorfalról visszapattant hozzá, az ismétlést pedig a kapu fölé lőtte.

Válaszul a másik oldalon a 16. percben Zorgit Temujin cselezgetett a jobb szélen, majd versenyfutásra kényszerítette védőjét, akit le is futott, az ötösön belülre jutott, de passzát a kivetődő Zubány Gábor kapus fogta. Szép egyéni akció volt.

A 20. percben Havasi Zsolt (KISE) indítása után Vincze Szabolcs indult a jobb oldalról, csak buktatás árán tudták megállítani. Kenneth Kelechi kapott sárgát érte. A szabadrúgást Nagy Róbert adta be, amire Kalmár Bálint érkezett a rövid saroknál, de 5 méterről mellé pörgetett.

A 23. percben megint Vincze Szabolcs kellemetlenkedett a budafoki térfélen, 22 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.

A félidő további részében kiegyenlített erők küzdelmét láthattuk, kevés helyzettel. A 43. percben a Budafok megszerezhette volna a vezetést, de Markovics Ádám (Budafok) 14 méteres lövését védte Zubány Gábor. A félidőben így maradt a 0:0-ás döntetlen.

A második játékrészben ismét a KISE csapatánál volt többet a labda, és az első helyzet is a hazaiaké volt. A 60. percben Kovács Mihály (KISE) vétette észre magát, amikor egy szabadrúgásra jól érkezve 5 méterről fejelt alig mellé.

A 66. percben Vincze Szabolcs cselezgetett a Budafok térfelén, amikor Kenneth Kelechi akasztotta. A védő második sárga lapját is megkapta, így 10 emberrel maradtak a vendégek.

Az emberhátrány ellenére is gólt szerezhettek volna. Azonban a 76. percben Fekete Máté (Budafok) tizenhat méteres szabadrúgását szögletre öklözte Zubány Gábor.

Amikor már gyanakódni kezdtünk, hogy a forduló negyedik 0-0-s eredménye is megszületik, a KISE megszerezte a vezetést!

A 79. percben Nagy Róbert szögletébe Vincze Szabolcs csúsztatott bele, a labda Kovács Mihály elé került, aki 3 méterről a kapuba továbbította azt. 1-0

A mérkőzés hajrájában a Budafok emberhátránya ellenére is nagy erőket tudott mozgósítani az egyenlítésért!

A 83. percben Csabai Tamás verekedte be magát a KISE tizenhatosa elé, amikor buktatták. Fekete Máté 20 méterről leadott jó lövése alig 1 méterrel ment a kapu fölé.

Mindent egy lapra tett fel a Budafok, egy-egy szöglethez még a kapus is felment fejelni, így az utolsó percben még izgalmasabbá vált a KISE egyik támadása, amikor a védők fenn maradtak és így a hazaiak 4 a 2 ellen vihették kapura a labdát, de az igyekezet hevében az utolsó passzba hiba csúszott és a védők mégis tisztázni tudtak.

*****

A játékban ezen a napon valamivel többet mutató KISE megérdemelten nyert a Budafok ellen, amelynek 8 mérkőzéses veretlenségi sorozata ért véget ezzel.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Nagy Róbert (KISE) lett.

Remekül cselezett, nehezen lehetett elvenni tőle a labdát. Társait is gyakran szolgálta ki kitűnő passzaival.